Novoroční výstup na rozhlednu 2019

Byl první den roku 2019- počasí nic moc,lákalo spíše k lenošení doma u televize.Navzdory tomu se na náměstí dostavilo k registraci před radnici dostavilo na osmdesát příznivců novoroční turistiky. U startu byla možnost se občerstvit teplým čajem,dospělým i něčím výživnějším. V cíli bylo opět připravené občerstvení,pamětní list a možnost si dát česnečku,grog,svařák či doplnit tekutiny čepovaným pivečkem.Jelikož prostory v klubovně turistů nejsou na takový počet návštěvníků přizpůsobené,sloužil v tomto nepříznivém počasí i větší venkovní stan k možnému posezení,což bylo návštěvníky pochvalně kvitováno.Účastníkům pak patří dík za to,že se nedali odradit nevlídným počasím a n ašli si příležitost setkat se s přáteli a ten rok 2019 zahájit aktivně.Pevně věříme,že setkání na naši rozhledně nebylo poslední

Z         Za klub turistů J.Moudrý

34. ročník Novoročního výšlapu na frýdlantskou rozhlednu

Novorocni_vyslap_2019

Doporučená trasa pro pěší v délce cca 8 km

8_kmZ náměstí T. G. Masaryka po žluté turistické značce ulicí Svatopluka Čecha až na most přes řeku Smědá, kde přejdeme na modrou turistickou značku a po ní rovně kolem nejstaršího kostela ve městě z roku 1533 až do Horního Větrova (kontrola u zastávky 13,15 – 14,30). Dále vlevo do osady Hág a opět po žluté značce klesáme k mostu, kolem tenisových kurtů a parkovou cestou, k rozcestníku před frýdlantským zámkem. Pokračujeme na kopeček ke Střední zemědělská škole a Obchodní akademii a vlevo silnicí lemovanou alejí lip a kaštanů s pěkným výhledem na město, odkud zahlédneme i rozhlednu. Projdeme sídlištěm kolem základní školy T. G. Masaryka a dále kolem budovy nemocnice z roku 1902 ulicí Lužickou až na křižovatku, kde zahneme vpravo na žlutou turistickou značku, která nás provede kolem bývalého koupaliště Strmou ulicí až do cíle k Frýdlantské rozhledně. https://mapy.cz/s/3hBJW

Doporučená trasa pro cyklisty v délce cca 23 km

23_kmNáměstí T. G. Masaryka – ulicí Míru až na most přes řeku Smědá – modrou turistickou značkou do Horního Větrova (kontrola u zastávky 13,15 – 14,30) – Dětřichov – Kunratice – Víska – Předlánce – Frýdlant (u hřbitova vlevo) – Frýdlantská rozhledna (cíl).

Při dobrých podmínkách je možné při cestě z Předlánců do Frýdlantu využít část cyklostezky č. 3016 přes Pousteckou oboru (značeno cyklistickými značkami s odbočkou k rozhledně). https://mapy.cz/s/3hBXP

NAČTI QR KÓD MOBILEM, OTEVŘI V APLIKACI MAPY.CZ A UVIDÍŠ DOPORUČENOU TRASU

 

 

 

 

 

Tajný výlet roku 2016

Tajný výlet roku 2016 připravil M. Jurkovič, účast byla velmi pěkná, právě tak jako počasí. Že to byl tajný bylo tentokrát opravdové. Dobrá nálada panovala již ve vlaku a i cestou. V Mníšku jsme si lámali hlavu kam to půjde dál. Po krásné cestě přes okraj Fojtky, kterou znalo málo z nás se přiblížil ve Studánce „Medvěd“ a byla v očekávání konečná. Po obkroužení tohoto objektu vyvstala velká neznámá. Kamže v těchto končinách. Ukončení ve Stráži n/N. bylo velkým překvapením, tu restauraci snad nikdo z nás neznal. O to to bylo milejší, že tam bylo dost místa, vstřícný personál a slušná jídla. Hodnocení tedy na JEDNA. Novoroční výstup se těžko dokumentuje, ale několik snímků připojím . Počasí nám nahrálo velkou účast. Zvláště letos při pěkném počasí .K registrovaným musím připočítat nejméně ještě 50 osob, kteří si vyšli jen tak. Obě akce Klubu turistů Frýdlant se tedy vydařily. Zdar dalším.

Naučnou stezkou okolo Studence

Prvního dubna proběhl výlet, tentoktát do trochu vzdálenějších končin. Počasí navzdory kalendáři nebylo vůbec aprílové, ale krásné jarní a i díky jemu, navzdory složitějšímu cestování se myslím celkem vydařil. Příjemným zpestřením bylo ukončení v penzionu Helene s vlastním minipivovarem v Kytlici jejichž místní pivo nám zachutnalo – doporučujeme. Přidávám pár fotek od B. Duška.

 

 

Podzimní brigáda a Svatý Martin na rozhledně

Vážení přátelé, turisté,
Uplynulou sobotu proběhly v areálu rozhledny Frýdlant dvě akce.
Dopoledne se za hojné účasti členů našeho klubu, mrazivého počasí a slabého sněžení uskutečnila plánovaná brigáda na zvelebení našeho areálu. Sešlo se opravdu hodně brigádníků, kteří odvedli spoustu práce. Pořezali jsme nějaké drobné nálety a pohrabali jsme napadané listi.
Uklidili jsme v klubovně a po několika  letech jsme se odhodlali k radikálnímu řezu s nádobím v kuchyni. Koupili jsme nové talíře, příbory, hrnky a skleničky různých druhů, částečně za přispění města Frýdlant. Od soboty máme v klubovně všechno nádobí sjednocené a dostatek od každého druhu.
Pro všechny účastníky brigády bylo zajištěno občerstvení ve formě výborné gulášovky a soudku svijanského piva Zámecký máz 11°. Některé účastnice opět přinesly výborné pečené domácí sladkosti, tak se hned lépe pracovalo…
Chtěli bychom všem velmi poděkovat za odvedenou práci. V letošní zimě bychom chtěli všechny poprosit o účast na zřejmě dvou dalších brigádách. Termíny včas oznámíme.
V podvečer po brigádě jsme se sešli na rozhledně, abychom oslavili tradici staročeského zvyku Svatého Martina.
Ochutnali jsme nová letošní vína a dále i loňská kvalitní vína za super ceny. Jako svatomartinské  menu se podávala husí paštika, husí kaldoun a husí stehna s knedlíkem a zelím. Na výběr bylo rovněž pečené vepřové koleno.
Podle ohlasů zúčastněných se akce vydařila, dobře jsme se pobavili a i husa byla výborná.
Letošní akce proběhla za účasti celkem dvaceti lidí.
Rádi bychom tímto nastartovali novou tradici posezení v naší klubovně při příležitosti Svatého Martina.
Výbor KTF.